YETKİNLİKLERİMİZ

Güç Dönüştürücüleri

ARTI bünyesinde son nesil teknolojiler kullanılarak yüksek verimli;

 • AA/DA Güç Kaynakları,
 • DA/DA Dönüştürücüler ve
 • DA/AA Evirgeç

tasarımı çalışmaları yapılabilmektedir.

ARTI, tasarladığı analog ve sayısal kapalı döngü kontrol algoritmaları ile düşük sinyal salınım oranlarını barındıran tasarımlarını izlenebilir ve güvenilir kılmaktadır.

Güç Dağıtım Birimleri

ARTI bünyesinde mekanik ve elektronik anahtarlı sistemler ile kontrol edilen yüksek çıkış gücü değerlerine sahip güç dağıtım birimleri tasarlanmaktadır. Üretimi gerçekleştirilen güç dağıtım birimleri;

 • Ethernet ve Seri Haberleşme Bağlantısı Üzerinden Uzaktan İzlenebilme
 • LCD Ekran Üzerinden Lokal İzlenebilme
 • Bakım Konnektörü Üzerinden Yazılım Güncellenebilme (Ethernet ve Seri Haberleşme)
 • Log Tutma ve Log Yönetimi Yapabilme
 • Geniş Sıcaklık Aralığında (-40°C / +85°C) Çalışabilme
 • Yalın veya Yoğunlaştırılmış Cihaz İçi Testi Uygulayabilme
 • Sayısal / Analog Veri İzleyebilme
 • Kaynak Kod Revizyonu Yapmaksızın Konfigürasyon Değiştirebilme

Özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. ARTI, tasarım, üretim ve teslimat süreçlerini tamamladığı birçok güç dağıtım birimi ile ülkemiz savunma sanayiisinin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Batarya Paketlemesi ve Batarya Yönetim Sistemleri

ARTI bünyesinde batarya hücrelerinin seri veya paralel olarak bağlanması ile istenilen gerilim ve akım değerlerine sahip özgün batarya paketi tasarımı ve paketlemesini gerçekleştirilmektedir.

ARTI bünyesinde, tasarladığı veya istenilen batarya paketleri için paketin şarj ve deşarj durumlarını, sıcaklık, gerilim ve akım parametrelerini izleyen ve yöneten batarya yönetim sistemleri tasarlanmaktadır. Tasarlanan batarya yönetim sistemleri ile batarya paketinin sağlık ve ömür parametreleri hesaplanarak haberleşme altyapısı aracılığı ile iletilebilmektedir.

Mekanik Tasarım

ARTI, bünyesinde tasarladığı birimler için özgün mekanik tasarımlar geliştirmektedir. Mekanik tasarım aşamasında; yüksek teknoloji imkânları kullanarak ürünün fonksiyon, renk, ebat, performans ve görselliğini ortaya çıkaran mekanik özellikleri belirlenmektedir. Tasarımlar bilgisayar destekli tasarım ortamlarında (Catia V5 PML ve Solidworks Proffesional) değerlendirilerek ‘MIL-STD-810’ standartına uygun olarak üretilmektedir.

Kablaj Tasarım

ARTI, bünyesinde tasarladığı birimler için ‘PTC Creo’ bilgisayar destekli tasarım ortamı ile birim içi kablaj yerleşimini planlamaktadır. Üretilen ürünlerin kalitelerine önem veren ARTI, yüksek adetli seri üretimlerde bütünlüğü sağlamaktadır.

Gömülü Yazılım Tasarım

ARTI, bünyesinde tasarladığı birimler ve özel amaçlarla geliştirilen haberleşme, savunma ve havacılık uygulamaları gibi geniş bir yelpazede yer alan gömülü sistemler üzerinde çalışan ve bu sistemlerin sorumlu oldukları görevleri yerine getirmelerini sağlayan gömülü yazılım tasarımları geliştirmektedir. Bununla birlikte ARTI, kullanıcı ve cihaz arasında bir iletişim kanalı görevi gören arayüz yazılım tasarımları da geliştirmektedir. ARTI, çeşitli askeri ve endüstriyel uygulamalar için tasarladığı akıllı cihazlarının yazılımlarını, gömülü Linux işletim sistemi kullanarak ARM çekirdekli işlemciler için veya Texas Instruments ve Microchip firmalarının DSP ve MCU’ları için geliştirmektedir. ARTI’da, askeri uygulamalarda kullanılmak üzere, bilgisayar veya gömülü işlemcide koşan kullanıcı arayüz yazılımları ve bu yazılımların grafikleri tasarlanmaktadır.

Analog ve Sayısal Tasarım

ARTI, bünyesinde sinyal ve veri yönetimi üzerine analog ve sayısal devre tasarımları gerçekleştirmektedir. Yüksek kararlılık (stability) göz önüne alınarak ilerleyen tasarımlar, ARTI ailesinin uzman ekibi tarafından baskılı devre kartlarına aktarılarak test edilmektedir.