Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri

 

 

 

ARTI, MIL-STD-461 standardında tanımlanmış çeşitli EMC testlerinden ve MIL-STD-810 standardında tanımlanmış çeşitli çevresel testlerden geçmiş birçok Güç Dağıtım ve Kontrol Birimi tasarlayıp üretmiştir. ARTI’nın üretim yeteneğine sahip olduğu Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri genel anlamda iki çeşit altında toplanabilir. Aşağıda verilen tabloda, çeşidine göre, birimin sahip olabileceği özellikler özetlenmiştir.

Gerçeklenebilir Özellikler Yüksek Dayanımlı Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri Gelişmiş Akıllı Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri
Endüstriyel / Askeri Sıcaklık Aralığı (-40°C ~ +85°C)
Gelişmiş Sıcaklık Aralığı (-55°C ~ +125°C)
Ticari Ürün Sıcaklık Aralığı (-32°C ~ +85°C)
İşletim Sistemi ✓  Gömülü Linux
Çalışmaya Hazır Olması İçin Gerekli Zaman  0 – 1 Saniye  İşletim Sistemi açılma zamanına bağlı olarak 10-20 saniye arası
Yalın veya Yoğunlaştırılmış Cihaz İçi Test
Rezistif veya Kapasitif Dokunmaktik Ekran
Sayısal / Analog Veri İzleme (örnek. giriş / çıkış gerilim ve akım değerleri, sistem hataları)
Ethernet Bağlantısı Üzerinden Uzaktan İzleme
LCD Ekran Üzerinden Lokal İzleme
“Bootloader” Yazılımı (Bakım konnektörü üzerinden yazılım yükleme özelliği ile kart üzerindeki JTAG konnektörüne ulaşma zorunluluğu olmadan yazılım güncelleme) ✓ Seri arayüz ile ✓ Ethernet ile
Bekçiköpeği Zamanlayıcısı
Log Tutma ve Log Yönetimi ✓ Hafıza ile Limitli ✓ Gömülü Linüx Syslog ve Logrotate servisleri ile
Birden Fazla İzlek (Multithreading) ✓ Gömülü Linux ile
“Solid-State” Anahtarlama Kartı Bağlantısı
İzole ve İzole Olmayan PIO Altyapısı
Çeşitli Sensörleri Okuma Yeteneği
Donanım veya Yazılım Tabanlı Geçen Zaman Sayacı
Kaynak Kod Revizyonu Yapmaksızın Konfigürasyon Değiştirme
Devamını Oku

Üretim

 

 

ARTI’da seri ve Ar-Ge amaçlı üretimler, ESD standartlarına uyumlu üretim ortamında IPC eğitimi almış sertifikalı teknikerler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kablaj Üretimi

MIL-STD-810 standardındaki testler ile uyumlu, EMC gereklilikleri sağlayan karmaşık ve yüksek yoğunluklu kablaj üretimi, seri ve Ar-Ge amaçlı olarak tecrübeli ARTI personellerince ARTI üretim tesislerinde uygulanır.

Dizgi

Seri üretimler için elde dizilmesi gerekli hassas malzemeler ile Ar- Ge amaçlı kartların dizgisi ARTI üretim tesislerinde yapılmaktadır. Yüksek miktarlı kart üretimleri için dizgi firmaları ile çalışılarak kart dizgileri ARTI denetiminde tamamlanır.

Mekanik Montaj ve Üretim

Tasarımı tamamı ile ARTI’ya ait olan mekanik birimler, onaylı alt yüklenicilerce ARTI denetiminde üretilip, mekanik montaj için ARTI üretim tesislerine getirilmektedir.

Devamını Oku