HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

   ARTI Endüstriyel Elektronik 1995 yılında Ankara’da kurulmuş, savunma ve endüstriyel elektronik sistemleri için geliştirdiği özel tasarımları ile bilinen bir şirkettir. Başta güç dönüştürücüleri ve güç dağıtım birimleri gibi güç elektroniği uygulamaları olmak üzere, kara ve demiryolları elektronik sinyalizasyon sistemleri, gömülü yazılım, IoT, süreç kontrolü ve sensör koşullandırma gibi birçok alanda, elektronik ve mekanik tasarım, prototip ve seri üretim yapan, onarım ve destek hizmetleri veren; ürünün fikir aşamasından üretim ve montaj aşamasına kadar müşteri odaklı çalışan bir şirkettir. Alanında uzman kadrosuyla ARTI, Türkiye çapında geniş bir müşteri yelpazesine sahip; elektronik sistemlere yönelik kaliteli tasarım, üretim, teknik destek, onarım ve bakım çözümleri sunan sektöründe lider bir firmadır.

   Askeri kara, hava ve deniz uygulamaları için müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış cihazlar üreten ARTI, bu tür cihazların prototip ve seri üretimlerini tüm üretim ve tasarım dokümantasyonu ile beraber müşterilerine sunmaktadır. Askeri tip ethernet anahtarından, yüksek güç yoğunluklu dönüştürücülere, ARTI tarafından üretilen veya tasarlanan tüm birimler, entegre olduğu birimin gerektirdiği askeri standartlara göre uyarlanmış testlerle doğrulanmakta ve askeri uygulamaların gerektirdiği zorlu çalışma alanlarında kullanılmaktadır.

   Donanım Tasarımı konusunda ASELSAN ve ROKETSAN’ın onaylı alt yüklenicisidir. Tüm ARTI çalışanları Kişi Güvenlik Belgesi’ne, şirketimiz de Tesis Güvenlik Belgesi’ne sahiptir.

MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ

Misyonumuz

Güncel teknolojiler ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ulusal ve uluslararası pazarda sürdürülebilir, rekabetçi ve güvenilir yerli ürün ve tasarım çözümleri sunmak.

Vizyonumuz

Güç elektroniği ve elektronik otomasyon alanlarında yerli, özgün tasarımları ve üretimi ile sektöründe etkin ve lider bir firma olmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kuruluşundan bu yana müşteri istek/ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılamak için çalışma ilkeleri oluşturan ARTI, bunları geliştirmeye yönelik birçok adım atmıştır.

Üretim- Teknik Servis kalite kontrollerini IPC-A-610, IPC-A-620 , J-STD-001 ve IPC-7711/7721C standartlarına göre yapılmaktadır.

Tasarım süreçlerini MIL-STD askeri standartlarına göre yönetmektedir.

Entegre Yönetim Sistemini anlayışını TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN 45001: 2018 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Standardı ile belgelendirmiştir.

Entegre Yönetim Sistemi Politikamızı Görmek için Tıklayın

EYS (ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ)

ARTILARIMIZ VE YETKİNLİKLERİMİZ

   ARTI, tasarımlarını güç elektroniği alanında yoğunlaştırmış olup güç dönüştürücüleri, güç dağıtım birimleri ve batarya paketleri gibi bir ürün yelpazesinde; analog ve sayısal elektronik tasarım, mekanik tasarım, gömülü yazılım ve bunlarla ilgili analiz, benzetim ve üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

TARİHÇE

2022
Askeri Projeler
 • HPEM Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • İHTAR Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2021
Askeri Projeler
 • SBK ve OBK Güç Dağıtım Birimi: Alçak İrtifa Radarı (AİR) Sistemi’nde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • RAS Güç Dağıtım Birimi: Çok Fonksiyonlu Atış Kontrol Radarı (ÇF-AKR) Sistemi’nde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2020
Askeri Projeler
 • RAS, KHAS ve RLAS Güç Dağıtım Birimi: Erken İhbar Radar Sistemi’nde (EİRS) kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2019
Askeri Projeler
 • Kasumsis Güç Dağıtım Birimi: İki çeşit olarak tasarımı gerçekleştirilen, 115VAC gerilimi çeşitli birimlere dağıtan kabin tipi güç dağıtım birimidir.
 • RA ve KA Güç Dağıtım Birimi: Silah Tespit Radarı (STR) sisteminde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2018
Askeri Projeler
 • Güç Çevrim, Dağıtım ve Kontrol Birimi GDDB (EHPOD): Uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen 2.5 kW 115VAC/28VDC Güç Dönüştürücüsü olarak geliştirilmiştir.
 • Tank Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, MIL-STD-1275D korumalı güç dağıtım birimidir.
2017
Askeri Projeler
 • PSDU/ Power and Signal Distrubition Unit: ASELSAN ANS sistemi ile beraber kullanılan, 28VDC gerilimi çeşitli birimlere dağıtan, güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • HF-ED Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • KALKAN Güç Dağıtım Birimi: Rack tipi elektronik kart montajı ile daha kolay bakım/onarım sağlayan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2016
Askeri Projeler
 • MUKAS Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • AKM/ERİMAY/EOS Güç Dağıtım Birimi: Hisar projesi kapsamında tasarımı yapılan 3 adet Güç Dağıtım Birimi ile ASELSAN SST Tork 2017 ödülüne layık görülmüştür. Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimleri geliştirilmiştir.
2015
Elmas OLED Sürücü Tasarımı ve Üretimi

Yeni üretimine başlanan OLED’lerin sürülmesi ve kontrol edilmesi için elektronik kart geliştirilmiştir.

2013
Askeri Projeler

 

 • EHDM Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • Kamera Arayüz Birimi:Askeri nitelikte ethernet anahtarlama birimi geliştirilmiştir.
 • ZPT Güç Dağıtım Birimi Tasarım ve Geliştirme: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2010
Askeri Projeler

 

 • Leopard Tankı İçin Güç Dağıtım Birimi:Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • AKM/ERİMAY/EOS Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2009
Alarm Anons Sistemi

MİLGEM ve YTKB projeleri kapsamındaki gemiler için alarm anons sistemi geliştirilmiştir.

2008
GSAK Atak Helikopteri Güç ve Sistem Arayüz Kartı Geliştirme Projesi

 Batarya geriliminden elektronik bileşenleri beslemek için gerekli gerilimleri üreten, aynı zamanda sistemin dış dünya ile iletişimini (video, ayrık işaretler) sağlayan bir güç kartı geliştirildi.

2007
Askeri Projeler

- AKYBB ve TGB Güç Kartı Tasarım ve Geliştirme: Batarya geriliminden elektronik bileşenleri beslemek için gerekli gerilimleri üreten bir güç kartı geliştirildi.

- TT80 Güç Dağıtım Birimi Tasarım ve Geliştirme: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.

2004
Karayolu

Duran/yürüyen adam, geri-sayıcı gibi çeşitli animasyonlu ve değişken trafik işaretleri geliştirilmiştir.

2002
Demiryolu

Yol boyu tren konumlandırma sistemini oluşturan tren konum algılayıcı verici/alıcı birimleri geliştirilmiştir.

2006
Değişken Trafik İşaretleri

Etkin şerit yönetiminin sağlanması amacıyla; LED lambalar kullanılarak oluşturulmuş matris alan üzerinde grafik tabanlı yazı, şekil ve resim gösteren bir sistem geliştirilmiştir.

2001
P&H Elektrikli Ekskavatör Modernizasyonu

P&H Ekskavatör motor sürücü sistemini oluşturan bazı elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1999
Marion Dragline

Marion 8050 Dragline motor sürücü sistemini oluşturan bazı elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1998
Komatsu Kamyon

Komatsu t85-1 ve t85-2 model kamyonların otomatik şanzıman denetleyici sistemleri yeniden geliştirilmiştir.

1998
OT/VT

- RS232/RS422/RS485 Çeviriciler: Çeşitli çeviriciler geliştirilmiştir.

- CDM: Fotokopi makinelerini önceden kredi yüklenmiş akıllı kartlarla kullandıran bir terminal (kullanıcı arayüzü) geliştirilmiştir.

- Doküman Yönetim Sistemi: Akıllı kart okuyabilen bir terminal ve bu terminallerin bağlandığı bir sunucu yazılımı geliştirilmiş ve terminallerin atandığı çok amaçlı yazıcılarda kağıt sarfiyatı izlenmiş, belge güvenliği sağlanmış ve istenen kayıtlar oluşturulmuştur.

1997
Marion Elektrikli Lokomotif Modernizasyonu

Marion 191M ve 201M Shovel Ekskavatör motor sürücü sistemini oluşturan elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1996
Taşınabilir Veri Toplama Ünitesi Güç Denetimi

 Taşınabilir veri toplama ünitesi ve ilgi slip yazıcısının günlük enerji gereksinimini sağlayan bataryalı güç kaynağı geliştirilmiştir

ÜYELİKLERİMİZ

REFERANSLARIMIZ

Kataloğumuzu İncelemek İçin İndirebilirsiniz
İndir