ÜRÜNLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ

Askeri Projelerimiz

ARTI, MIL-STD-461 standardında tanımlanmış çeşitli EMC testlerinden ve MIL-STD-810 standardında tanımlanmış çeşitli çevresel testlerden geçmiş birçok Güç Dağıtım ve Kontrol Birimi tasarlayıp üretmiştir. ARTI’nın üretim yeteneğine sahip olduğu Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri genel anlamda iki çeşit altında toplanabilir. Aşağıda verilen tabloda, çeşidine göre, birimin sahip olabileceği özellikler özetlenmiştir.

 

Gerçeklenebilir ÖzelliklerYüksek Dayanımlı Güç Dağıtım ve Kontrol BirimleriGelişmiş Akıllı Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri
Endüstriyel / Askeri Sıcaklık Aralığı (-40°C ~ +85°C)
Gelişmiş Sıcaklık Aralığı (-55°C ~ +125°C)
Ticari Ürün Sıcaklık Aralığı (-32°C ~ +85°C)
İşletim Sistemi✓  Gömülü Linux
Çalışmaya Hazır Olması İçin Gerekli Zaman 0 – 1 Saniye İşletim sistemi açılma zamanına bağlı olarak 10-20 saniye arası
Yalın veya Yoğunlaştırılmış Cihaz İçi Test
Rezistif veya Kapasitif Dokunmaktik Ekran
Sayısal / Analog Veri İzleme (örnek. giriş / çıkış gerilim ve akım değerleri, sistem hataları)
Ethernet Bağlantısı Üzerinden Uzaktan İzleme
LCD Ekran Üzerinden Lokal İzleme
“Bootloader” Yazılımı (Bakım konnektörü üzerinden yazılım yükleme özelliği ile kart üzerindeki JTAG konnektörüne ulaşma zorunluluğu olmadan yazılım güncelleme) ✓ Seri arayüz ile ✓ Ethernet ile
Bekçiköpeği Zamanlayıcısı
Log Tutma ve Log Yönetimi ✓ Hafıza ile limitli ✓ Gömülü Linüx Syslog ve Logrotate servisleri ile
Birden Fazla İzlek (Multithreading) ✓ Gömülü Linux ile
“Solid-State” Anahtarlama Kartı Bağlantısı
İzole ve İzole Olmayan PIO Altyapısı
Çeşitli Sensörleri Okuma Yeteneği
Donanım veya Yazılım Tabanlı Geçen Zaman Sayacı
Kaynak Kod Revizyonu Yapmaksızın Konfigürasyon Değiştirme

TARİHÇE

2022
Askeri Projeler
 • HPEM Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • İHTAR Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2021
Askeri Projeler
 • SBK ve OBK Güç Dağıtım Birimi: Alçak İrtifa Radarı (AİR) Sistemi’nde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • RAS Güç Dağıtım Birimi: Çok Fonksiyonlu Atış Kontrol Radarı (ÇF-AKR) Sistemi’nde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2020
Askeri Projeler
 • RAS, KHAS ve RLAS Güç Dağıtım Birimi: Erken İhbar Radar Sistemi’nde (EİRS) kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2019
Askeri Projeler
 • Kasumsis Güç Dağıtım Birimi: İki çeşit olarak tasarımı gerçekleştirilen, 115VAC gerilimi çeşitli birimlere dağıtan kabin tipi güç dağıtım birimidir.
 • RA ve KA Güç Dağıtım Birimi: Silah Tespit Radarı (STR) sisteminde kullanılmak üzere tasarlanan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2018
Askeri Projeler
 • Güç Çevrim, Dağıtım ve Kontrol Birimi GDDB (EHPOD): Uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen 2.5 kW 115VAC/28VDC Güç Dönüştürücüsü olarak geliştirilmiştir.
 • Tank Güç Dağıtım Birimi: Batarya gerilimini çeşitli birimlere dağıtan, MIL-STD-1275D korumalı güç dağıtım birimidir.
2017
Askeri Projeler
 • PSDU/ Power and Signal Distrubition Unit: ASELSAN ANS sistemi ile beraber kullanılan, 28VDC gerilimi çeşitli birimlere dağıtan, güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • HF-ED Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • KALKAN Güç Dağıtım Birimi: Rack tipi elektronik kart montajı ile daha kolay bakım/onarım sağlayan, batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2016
Askeri Projeler
 • MUKAS Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • AKM/ERİMAY/EOS Güç Dağıtım Birimi: Hisar projesi kapsamında tasarımı yapılan 3 adet Güç Dağıtım Birimi ile ASELSAN SST Tork 2017 ödülüne layık görülmüştür. Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimleri geliştirilmiştir.
2015
Elmas OLED Sürücü Tasarımı ve Üretimi

Yeni üretimine başlanan OLED’lerin sürülmesi ve kontrol edilmesi için elektronik kart geliştirilmiştir.

2013
Askeri Projeler

 

 • EHDM Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • Kamera Arayüz Birimi:Askeri nitelikte ethernet anahtarlama birimi geliştirilmiştir.
 • ZPT Güç Dağıtım Birimi Tasarım ve Geliştirme: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2010
Askeri Projeler

 

 • Leopard Tankı İçin Güç Dağıtım Birimi:Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
 • AKM/ERİMAY/EOS Güç Dağıtım Birimi: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.
2009
Alarm Anons Sistemi

MİLGEM ve YTKB projeleri kapsamındaki gemiler için alarm anons sistemi geliştirilmiştir.

2008
GSAK Atak Helikopteri Güç ve Sistem Arayüz Kartı Geliştirme Projesi

 Batarya geriliminden elektronik bileşenleri beslemek için gerekli gerilimleri üreten, aynı zamanda sistemin dış dünya ile iletişimini (video, ayrık işaretler) sağlayan bir güç kartı geliştirildi.

2007
Askeri Projeler

- AKYBB ve TGB Güç Kartı Tasarım ve Geliştirme: Batarya geriliminden elektronik bileşenleri beslemek için gerekli gerilimleri üreten bir güç kartı geliştirildi.

- TT80 Güç Dağıtım Birimi Tasarım ve Geliştirme: Batarya ve şebeke gerilimlerini çeşitli birimlere dağıtan, uzaktan yönetilebilen ve izlenebilen güç dağıtım birimi geliştirilmiştir.

2004
Karayolu

Duran/yürüyen adam, geri-sayıcı gibi çeşitli animasyonlu ve değişken trafik işaretleri geliştirilmiştir.

2002
Demiryolu

Yol boyu tren konumlandırma sistemini oluşturan tren konum algılayıcı verici/alıcı birimleri geliştirilmiştir.

2006
Değişken Trafik İşaretleri

Etkin şerit yönetiminin sağlanması amacıyla; LED lambalar kullanılarak oluşturulmuş matris alan üzerinde grafik tabanlı yazı, şekil ve resim gösteren bir sistem geliştirilmiştir.

2001
P&H Elektrikli Ekskavatör Modernizasyonu

P&H Ekskavatör motor sürücü sistemini oluşturan bazı elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1999
Marion Dragline

Marion 8050 Dragline motor sürücü sistemini oluşturan bazı elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1998
Komatsu Kamyon

Komatsu t85-1 ve t85-2 model kamyonların otomatik şanzıman denetleyici sistemleri yeniden geliştirilmiştir.

1998
OT/VT

- RS232/RS422/RS485 Çeviriciler: Çeşitli çeviriciler geliştirilmiştir.

- CDM: Fotokopi makinelerini önceden kredi yüklenmiş akıllı kartlarla kullandıran bir terminal (kullanıcı arayüzü) geliştirilmiştir.

- Doküman Yönetim Sistemi: Akıllı kart okuyabilen bir terminal ve bu terminallerin bağlandığı bir sunucu yazılımı geliştirilmiş ve terminallerin atandığı çok amaçlı yazıcılarda kağıt sarfiyatı izlenmiş, belge güvenliği sağlanmış ve istenen kayıtlar oluşturulmuştur.

1997
Marion Elektrikli Lokomotif Modernizasyonu

Marion 191M ve 201M Shovel Ekskavatör motor sürücü sistemini oluşturan elektronik kartlar yeniden geliştirilmiştir.

1996
Taşınabilir Veri Toplama Ünitesi Güç Denetimi

 Taşınabilir veri toplama ünitesi ve ilgi slip yazıcısının günlük enerji gereksinimini sağlayan bataryalı güç kaynağı geliştirilmiştir